| denisTiky a întrebat:

Vreau sa ii fac un cadou fratelui meu. Si stiu ca lui ii plac motoarele mult, asadar vreau sa ii iau un cross, dar nu stiu de care pentru ca nu ma prea pricep. Apropo, fratele meu are 13 ani. Asadar daca stiti voi ce i s-ar potrivi lui la varsta asta, si chiar daca ii ceva mai maricel o sa fie ok, il va folosi si cand va fi mai mare.

Din cate stiu eu, as vrea un cross de 125cc. Si putin mai maricel, nu foarte mare, de adulti, dar "mediu". Si vreau daca se poate pana in 500€.

Fundaa

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sadic esti. De ce sa ii iei un cadou pe care nu il poate folosi in urmatorii 3 ani?

| denisTiky explică (pentru suntserios):

Cum sa nu il poata folosi?

| denisTiky explică (pentru suntserios):

Cand am spus ca il va folosi si cand va fi mai mare m-am referit ca il va avea pana pe la 16-17 ani, e destul de inalt si cred ca ii va fi suficient de usor sa se care si cu unul putin mai maricel, nu cu mult, bineinteles.

| suntserios a răspuns (pentru denisTiky):

Pai cine ii da permis la 13 ani?

| denisTiky explică (pentru suntserios):

Da am zis ca o sa mearga pe drum public?
Il va folosi dracu sa mearga pe teren accidentat nu pe autostrada... daca il luam sa mearga cu el pe drum public atunci ii luam direct o motocicleta pentru asta, nu cross. Si nu iti fa tu griji pentru el de ce va pati daca il va lua politia, am eu grija de asta.

| suntserios a răspuns (pentru denisTiky):

De unde sa stiu eu pe unde merge el? da e un motiv pentru care permisele se dau de la 16 ani si anume ca la anumite varste nu preacesti capabil sa conduci. Cum ai grija? Cu spaga?

| denisTiky explică (pentru suntserios):

Da sigur, dau spaga si scap, care ii problema ta? Daca Nu sti pe unde va merge, adica nu te gandesti ca la 13 ani, bineinteles ca nu va merge pe drum, asta ii o problema a ta.

| elena97890 a răspuns:

O carte de teste pentru evaluarea nationala, e si ieftina si folositoare

| denisTiky explică (pentru elena97890):

Multumesc, nu am nevoie. Mergi si fa reclama in alta parte. paa, sa nu mai vi pe aici!