| dorin1995 a întrebat:

Salut vreau sa imi iau o masina sa fie motorul intre 1.2 maxim 1.4 second hand sa arate si bine exterior si interior... si sa se faca in jur la 1000 de euro.
recomandatimi o masina buna lasati-mi un link ceva. va rog happy

15 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La banii astia, iti recomand Opel Astra F 1.4.
Se gasesc cu taxa platita (deci o poti trece pe numele tau), intre 900e si 1400e. Majoritatea preturilor pe internet sunt de 1100-1200e, dar daca te duci sa le probezi si negociezi, ai sanse mari sa cumperi cu 1000e.
http://www.tocmai.ro/opel-astra-1996-taxa-platita-16743825.html
http://www.tocmai.ro/......09397.html
Ti-am dat doua exemple, dar sunt 1.6 ambele. Sunt multe si de 1.4. Eu cand mi-am cumparat, cautam 1.6 si dadeam doar de 1.4 :)) Pana la urma mi-am luat 2.0T =))
La cumparare trebuie verificat motorul (sa nu scoata fum sau zgomote specifice uzurii), pragurile sa nu fie ruginite, si aripile spate, deasupra rotilor. Astea sunt punctele lor slabe, daca astea sunt ok, inseamna ca e o masina ingrijita.
Fata de Golf 3 (cel mai apropiat competitor) e mult mai buna, inclusiv la consum, putere, stabilitate si confort.

Răspuns utilizator avertizat
| dorin1995 explică:

Deci mai sa fie in jur de 1000 1500 motor pana in 1.4 nu prea am bani de benzina sa arate si frumos straight face

Răspuns utilizator avertizat
| dorin1995 explică:

Nu-mi plac vreau si eu ceva mai... mno mai frumos aspectu exterior.

| dentistu a răspuns:

Sincer... mai bine ia-ti un matiz si de banii astia ai ceva fiabil. Mie imi e greu sa gas3sc cuiva la motorizarile astea pe care le vrei tu ceva bun sub 5000€