| AndreiOvd a întrebat:

Vreau sa scot numere rosii si pentru asta imi trebuie asigurare RCA! Vreau sa va intreb daca dupa ce inmatriculez masina trebuie sa fac alta asigurare sau o sa mai fie aceea valabila! Multumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci un rca in vederea inmatricularii, rca care se face doar pe seria de sasiu si nu pe numarul de inmatriculare. Dupa ce o inmatriculezi poti cere asiguratorului sa iti dea alta polita in care e trecut si numarul de inmatriculare desi e perfect valabila si aia doar cu seria de sasiu.

2 răspunsuri:
| aleynad90 a răspuns:

Eu am gasit informatii referitoare la sigurari pe https://www.odat.ro/asigurari-rca-auto-online/.Vei gasi pe acest sait un calculator RCA cu diferiti asiguratori autorizati.Eu mi-am facut asigurare online la Unique. Sper ca ti-am fost de folos :D