| Crazzis a întrebat:

Salutare, am avut o problema, nu mi-a mai pornit masina, un audi a3. De ceva timp, 1 2 sapt masina pornea greu, dadea semne ca nu ar mai avea baterie pana intr-o zi cand nu a vrut sa porneasca deloc! Am incercat sa primesc curent prin cabluri, sa pun bornele pe alta baterie... nimic. Doar in viteza impinsa a pornit! 1-2 zile a pornit fara probleme, acum iar a inceput sa porneasca greu. Care ar fi problema? Ma gandesc ca alternatorul trebuia sa încarce bateria, cred ca bateria nu are probleme. Oare alternatorul sau electromotorul?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"Ma gandesc ca alternatorul trebuia sa încarce bateria, cred ca bateria nu are probleme"

aici nu-și are locul expresia CRED CĂ. Se măsoară cu aparatura adecvată și așa decizi care-i problema