| Bogdan_Calaver_1991 a întrebat:

Salutare... Am o întrebare pentru cei ce au dat redobandirea pentru permis cat.B...am avut permisul anulat fără drept de a ta 1 an de zile și mi-a expirat perioada. Dacă dau redobândirea de permis ce data mi se trece pe permis? Data când l-am obținut prima oara sau data redobândirii? Mulțumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Anulat fara drept de redobandire, sau anulat fara temei legal?

| Bogdan_Calaver_1991 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Anulat cu drept de rodobandire doar ca redobandirea se poate da la un an distanta de cand decizia a rămas definitiva și irevocabila