| DaniC21 a întrebat:

Salutare, as avea si eu o curiozitate ce parere aveti voi despre acest Golf 6 GTI:

http://autovit.ro/......GeQAp.html

tinand cont de km cam multi 150.000 pentru 2-3 ani. Si as vrea si un sfat despre DSG si daca ar fi mai bine sa nu ma risc si sa imi iau manuala. Si pretul, ar fi unul decent?
Multumesc!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ar fi fost adusa din Germania 150k aia nu erau asa multi, in Romania cam greu sa faci 50k / an, poate facea zilnic naveta in Bucuresti ca vad ca are nr de PH.

Pretul e decent zic eu.

DSG e o cutie foarte buna a celor de la VAG si nu cred ca se mai pune problema de fiabilitate la cutiile automate moderne

| TrăieşteClipa a răspuns:

Macar sa aiba doar 150.000.
Doar ca Gti de 210 cai s-a fabricat doar in 2009. Poate a fost inmatriculata mai tarziu.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Cele din 2013 au 220 sau 230 de cai.