| PringAloe a întrebat:

Salutare, ce parere aveti despre motoarele de pe
Volkswagen ARTEON? cel de 2.0 diesel 240cp cu 4x4, e fiabil?

6 răspunsuri:
| Ensiferum a răspuns:

Nu exista asa ceva, 2.0 diesel 4x4

| Ensiferum a răspuns (pentru suntserios):

A, nu a specificat nimeni o versiune sport gen biturbo Tdi, asa mai vi de acasa.

| suntserios a răspuns (pentru Ensiferum):

Nici nu era nevoie sa specifice ceva de motorul biturbo, si 2. 0Tdi de 190cp are 4*4

https://www.auto-data.net/......-dsg-31697

Si intrebarea era destul de clara, a intrebat omul de motorul de 240cp

| Frank51 a răspuns:

Ce pot sa zic, bravo inginerilor ca au reusit sa scoata atat de multi cai din acel motor. Daca vorbim de fiabilitate iti dai seama ca nu este la fel de fiabil ca un motor cu 90 de cai, dar asta nu inseamna ca nu e bun.

| Ensiferum a răspuns (pentru Frank51):

Mda, pronostic maxim 300000km pentru acel motor.