| MaximusBommel a întrebat:

Salutare!

Dat fiind faptul ca actualul casetofon Blaupunkt cu care a venit din fabrica pe al meu Opelul Astra din 93 nu mai este functional, sunt interesat sa achizitionez un cd-player.

Stiu ca nu voi mai avea afisajul player-ului pe ecranul de deasupra (sau este posibil?), insa doresc sa nu fiu nevoit sa trag alte fire catre boxe. Astfel, am inteles ca este necesar sa achizitionez un anumit adaptor, care sa uneasca iesirile RCA ale noului cd player cu mufa ISO (cred ca asa se numeste), in care intra radiocasetofonul.

Ma poate indruma cineva catre un adaptor?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Mufele adaptoare sunt functie de modelul CD Player-ului. Afisajul de la bord iti va ramane, dar numai data, ora si eventual termometru (daca are).
Afisarea posturilor de radio, frecventa, nu.