| Atat_Drakoo_1998 a întrebat:

Salutare,detin un Dragstar 650 care nu are serie de sasiu stantata pe cadru, avand in vedere ca urmeaza sa fac ITP-ul ce pot face sa imi poata stanta seria de sasiu cei de la RAR?
Multumesc

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In acte trebuie sa existe numarul sasiului (fara, nu se poate inscrie in circulatie).
Daca cei de la RAR nu mai pot identifica seria stantata in sasiu, atunci e problema penala.

| Atat_Drakoo_1998 explică (pentru Bula):

In acte exista numarul sasiului, doar pe cadru nu este stantata