| maryusik_2862 a întrebat:

Salutare. Am o întrebare pot sa fac R. A. R ul la mașină pentru înmatriculare dacă lipsește seria de la sașiu? Menționez faptul ca doar aceea serie de la stâlpul din stânga lipsește.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Da pentru ca nu vede inscriptia originala pe masina

12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu toate masinile au seria pe stâlp, oar acolo de obicei e un autocolant. La RAR se verifică seriile ștanțate direct pe caroserie, care nu pot lipsi chiar așa ușor.

| maryusik_2862 explică (pentru regis):

Am fost și au spus ca trebuie și aia de la stâlp numai înțeleg nimic. Sa încerc în altă parte?

| regis a răspuns (pentru maryusik_2862):

Nu se poate. Daca nu mai exista seria, singurii abilitati sa o poansoneze sunt chiar ei. Sigur la RAR ai fost?

| maryusik_2862 explică (pentru regis):

Am fost la Slatina și am fost trimis la reprezentată wv pentru a cumpăra acel colant cu seria ca fără nu îl fac.Costa undeva la 700 lei și vine în 2 luni.Repet am seria din parbriz seria din podea și toate corespund.Atâta tot ca lipsește cea de pe stâlpul stânga. Maine încerc la București sper sa fie bine acolo

| regis a răspuns (pentru maryusik_2862):

Este vorba cumva de o autoutilitară?

| maryusik_2862 explică (pentru regis):

Touran 2006 1.9 tdi 105 Cp

| regis a răspuns (pentru maryusik_2862):

Nu stiu ce sa mai zic... La autoutilitare inteleg ca au nevoie de acea placuta pentru mase, dar autocolantul de pe stalp la autoturisme mi se pare absolut irelevant. Cu atat mai mult cu cat chiar ei iti spun ca poti cumpăra oricand altul de la reprezentanta...
Sorry, dar ma depășește complet situația.

| mgtow a răspuns:

Trebe sa fie in alta parte zona motor - coltul dreapta de la parbriz si usa sofer

| maryusik_2862 explică (pentru mgtow):

Și dacă nu am una din ele este problema?

| maryusik_2862 explică (pentru mgtow):

Adică ceea din stânga de la stâlp nu o am

| maryusik_2862 explică (pentru mgtow):

Pai și cea din parbriz și cea fiș spate dreapta stantata în podea nu este îndeajuns?

| maryusik_2862 explică (pentru mgtow):

Și cum pot sa rezolv problema?

| mgtow a răspuns (pentru maryusik_2862):

Da pentru ca nu vede inscriptia originala pe masina