| JohnnY93 a întrebat:

Salutare. Mi-am achizitionat de curand o alarma PILOT si vreau sa o montez eu acasa. Problema este ca nu imi dau seama cum sunt firele la masina am un logan din 2005 ambiance. As vrea sa ma ajutati cum pot sa o montez va rog.

6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Nu îți recomand nici măcar să încerci să o montezi singur dacă nu te pricepi, altfel riști o mulțime de lucruri, printre care și un incediu.

| JohnnY93 explică (pentru 0rlando):

De priceput ma pricep... am cautat toata ziua informatii si am dat de manualul de service la logan si am gasit unde sa trag toate firele... am facut si o schema cum trebuie sa trag instalatia, dar am rezolvat o parte din problema. acum problema este urmatoarea, eu nu am inchidere centralizata si vreau sa stiu daca imi blocheaza si deblocheaza usile?

| 0rlando a răspuns (pentru JohnnY93):

Închiderea centralizată este separată, evident că dacă nu ai motorașe la uși, alarma singură nu are absolut nici un mod în care poate bloca/debloca ușile.

| JohnnY93 explică (pentru 0rlando):

Am motorasele (actuatoarele) big grin

| JohnnY93 explică (pentru JohnnY93):

Am actuatoarele in usi pentru ca am buton de inchidere/deschidere in bord

| JohnnY93 explică:

Gata s-a rezolvat am montat alarma merge perfect.