| TimoTimo a întrebat:

Peste vreo 3 luni o sa ma inscriu la Scoala de soferi si am o mica intrebare.
Cand dau sala o sa fie unele intrebari cu mai multe variante corecte, daca selectez doar o varianta corecta din 2 se pune corect?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se ia in considerare, pentru ca raspunsul sa fie corect trebuie sa dai toate variantele corecte, indiferent cate sunt.

| Ronnix a răspuns:

Se va pune gresit. Va trebui sa le selectezi pe toate cele corecte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ar mai avea variante multiple daca se considere doar una. Raspunsul e corect cand selectezi toate variantele corecte

| DisturbeDd a răspuns:

Chestia e ca sunt 1, max 2 intrebari cu raspunsuri multiple, asa ca nu te deranjeaza prea tare... pe langa asta daca de abia peste 3 luni te inscri ai timp suficient sa inveti, deci nu va fi o problema