| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare despre examenul auto(sala).

Am 2 carti de pe care fac intrebari, una de 2014 si cealalta de 2015.Am intalnit cateva intrebari forumulate identic dar cu raspunsuri diferite.In ce sens? Pai, una are 2 variante corecte de raspuns si cealalta doar 1 singura varianta corecta de raspuns.Acum eu nu stiu...pe care s-o iau de buna? Din cate am inteles de la instructorul meu mi-a zis ca intrebarile sunt ca cele din 2014...deci,tind sa aleg raspunsurile de la cartea din 2014. Voi ce spuneti ca m-am zapacit de tot?

CEI CARE ATI DAT SALA DE CURAND!

De pe ce site sa fac si eu intrebari? stiu,sunt foarte multe, dar nu vreau sa ma trezesc la examen ca stiu o intrebare si sa o gresesc, de ex...pe site-ul x intrebarea y are ca raspuns corect varianta A si la examen raspunsul aceleasi intrebari este A si B.Va rog cei care ati dat sala si stiti ca ati dat de intrebari la fel si cu raspunsuri la fel pe anumite site-uri sa mi le scrieti si mie.

OFER FUNDA CELUI MAI BUN RASPUNS! MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti face chestionare de pe site-ul oficial al Directiei de permise, drpciv.ro si pe e-drpciv.ro, ambele au intrebarile si raspunsurile corecte.

1 răspuns:
| KMaddieK a răspuns:

Cel mai bun site pe care l-am gasit e http://www.scoalarutiera.ro/, am descarcat si aplicatie pe telefon chestioanre drpciv, am luat din prima :)