Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2989276intrebari
Quiz-uri TPU
Ultimele intrebari
MediaDOT.ro
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
4 Sep
SATI 272.054AFISARI
121.031VIZITE
107.535V. UNICI

Vreau sa stiu si eu se poate conduce un buldoexcavator cu permis de categoria B pe drumurile publice...

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 10 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • a răspuns:
    Nu poti conduce, pentru acesta trebuie sa ai categoria Tr. Numai bine!
  • a răspuns:
    Nu sunt foarte sigur, insa cred ca buldoexcavatorul este in aceeasi cls. cu tractoarele.Tractoarele stiu ca se conduc cu ctg.b, insa sigur iti trebuie autorizatie iscir vizata anual.
  • a răspuns:
    Nu se poate.
  • a răspuns:
    Trebuie un Atestat pentru. Buldoexcavatoare!
  • a răspuns:
    Teoretic trebuie cat.C sau Tr.Categoria pentru acest utilaj este confuza ca la scuter.Se fac confuzi intre buldoexcavator si tractor.La tractor poti asambla pana la 2 remorci pe cand la buldoexcavator NU. Buldoexcavatorul este un utilaj pentru constructii.Atestatul(masinist utilaje cale si trasamente)nu are legatura cu condusul pe drumurile publice.Eu lucrez in domeniu si conduc cu cat.B
    a răspuns (pentru EuDoru):
    Bravo "eudoru" asa este
    Eu la firma am buldoexcavatoare de 8 si 10 tone, cum conduci tu pe drum public cu categoria B care e de maxim 3, 5T un buldoexcavator de 8T? Mai bine taci decat sa induci lumea in eroare cu tampenii.
    Il poti conduce cu categoria C pe drumurile publice si trebuie atestat pentru al opera pe santiere etc.
    Salut; cum pot lua si eu cateva lectii pe buldo/detin cat,-be/ce/de,
    - Ascunde conversatia (3 răspunsuri)
  • a răspuns:
    Salut,unde pot lua si eu cateva lectii pe buldo./ mai multe detalii la primul semnal.
  • a răspuns:
    Se poate fratilor, eu muncesc de 7 ani pe un 428f cu permis cat b+școala de utilaje cale si terasamente si merg si prin oraș cu el fara probleme