| KaPy2 a întrebat:

Am si eu 2 intrebari
1. Merge sa pun segmenti de drujba la un scuter malaguti f12?
2. De ce tine mai mult segmenti de drujba decat cei de scuter (ma refer ca se strica mai repede cei de la scuter), la drujba daca pui segmenti noi te tine cel putin 2 ani si tragi de ea nu ca de scuter

Răspuns Câştigător
| danya07 a răspuns:

1. segmentii de drujba sunt mai mici decat cei de la scooter, deci din start nu merge sa faci schimbul.
2. compara efortul facut de drujba cu cel facut de scooter si iti vei da seama ca scooter-ul depune foarte mult efort de asta se duc segmentii repede.Cumpara set nou cu 150 euro si n-o sa mai ai probleme cu scoter-ul mult timp.

| KaPy2 explică (pentru danya07):

Poi am vazut un piston de husqvarna era ca de scuter putin mai scurt dar segmenti era ca de scuter sunt drujbe cu motor ma mare si poate merge setu de drujba costa 12 mil mi-as lua o pereche de husqvarna sa vad cat ma duce

| KaPy2 explică (pentru danya07):

Si de unde pot cumpara eu set-motor de malagutili meu? la pretu asta? si ce insigna are malaguti?

9 răspunsuri:
| KaPy2 explică:

Am luat segmenti cei mai scumpi de la magazin ma am dat 150 lei cand i-am pus avea o compresie, scuteru meu na mai avut niciodata acea compresie dupa rodaj i-am dat ceva mai tare i-am dat blana dupa 4-5 zile dupa rodaj fugea peste 90, am motor de 49 cu piston de 41

| Mariussss14 a răspuns:

Frate decat sa faci tigani mai bine cumpara niste segmenti cu 50-150lei

| KaPy2 explică (pentru Mariussss14):

Am cumparat la 150 lei si s-a dus in mai putin de o luna cu rodaj facut segmenti in ziua de azi nu sunt buni de nimic straight face

| Mariussss14 a răspuns (pentru KaPy2):

Pai frate nu trage de motor imediat cum pui segmenti pe el fa 1000km

| KaPy2 explică (pentru Mariussss14):

II fac rodajul cum trebuiewinking eu nu trag de scuter imediat ce pun segmenti cum l-am segmentat il las 3-4 ore sa mearga la relantiu

| madalinpatrasc a răspuns:

Daca vrei sa iti cumperi piese de firma prentru scuter intra pe scuter center http://www.scuter-centre.ro/magazin/

| KaPy2 explică (pentru madalinpatrasc):

Multumesc am sa incerc o pereche de segmenti de acolo, sau imi iau din Italia un set-motor malossi de 75 cu tot cu ambielaj si mananca jar scuteru meu