| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o mică problemă la mașină legată cu închiderea din cheie.Este vorba de un Ford Focus mk 1 1.8 tddi care atunci când o închid se aude acel sunet cum că s-a închis apoi se deschide imediat singură.
O persoana mi-a sugerat să o iau cheia din contact și să o închid manual din interior apoi să o deschid cu cheia din exterior.Inca nu am încercat această modalitate din simplul fapt că nu am mai pățit așa ceva și mi-a fost frică să nu se blocheze de aceea v-aș ruga pe voi să-mi spuneți dacă funcționează acestă metodă?
Mulțumesc!

1 răspuns:
| CristianCristithpn a răspuns:

Da, functioneaza inchiderea manuala cu cheiea. Ar fi bine sa verifici bateriile cheilor. Oricum, sper ca te-am ajutat!