| MadalinAlin a întrebat:

Am un Ford la care nu ii mai functioneaza inchiderea, adica cand bagi cheia in usa, in butuc si invarti sa se inchida nu actioneaza nimic, dar daca o inchid din interior se inchide si evident se deschide.
Asa ca ma gandeam ca daca ii cumpar centrazilare as putea rezolva problema, asta ca sa numai schimb butuci.
Ar functiona, nu?

3 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Trebuie examinata problema. Doar dintr-o usa se inchide? Din cealalalta usa fata nu se inchide? E posibil sa fie doar butucul dar e posibil sa fie si centralizarea. Pana nu desfaci sa afli nu o sa stii sigur.

| MadalinAlin explică (pentru FlorinCiokan):

Pai am desfacut-o. Si sunt butuci la ambele usi.
Din interior functioneaza, nu e nicio problema.
Si tot ma gandeam sa ii iau centralizare si sa nu mai schimb butuci.

| FlorinCiokan a răspuns (pentru MadalinAlin):

Pai e mai complicat sa schimbi centralizarea decat butucii. Du-te la un meserias, nu te apuca sa faci tu. Nu merita sa strici si mai tare cand poti sa te duci la un meserias sigur ai vreun prieten care se pricepe.