| Opincaru_Alexandru_1988 a întrebat:

Ce sa aleg dintre aceste trei masini?
>- VW Jetta MK6 1.6 TDI 105 CP
>- VW Passat B6 1.9 TDI 105 CP
>- Opel Insignia 2.0 CDTI 130/160 CP

8 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

As zice Insignia-ul.
Motoarele alea de 1.6 au cam multi senzori.
Iar Passat-ul sta mai prost cu tabla.

| Nimeni10 a răspuns:

Eu as alege Insignia, passat-ul are prea putini caluti pentru ditamai caroserie, dar ce bugeti ai, poate gasesti masini mai bune.

| Opincaru_Alexandru_1988 explică (pentru Nimeni10):

Pana in 8500...Recomanzi alta marca in afara celor 3?

| Nimeni10 a răspuns (pentru Opincaru_Alexandru_1988):

Ai putea gasi un e60, dar din cate am auzit au probleme cu distributia la motoarele de 2.0, skoda octavia 3, chiar si un passat b7 ai putea gasi, mercedes c200, sincer nu prea stiu ce masina sa iti recomand, ce iti place tie cel mai mult.

| FakeJoker a răspuns:

Poti sa gasesti un a4 b7 foarte intretinut (putini km), si ramai si cu ceva sa bagi in el de inceput daca iti place sa'l faci estetic sau puternic, sau ambele, Insignia sunt o alegere ok, iti spun din ce am citit si eu ca uni spun ca ar fi niste motoare de 250k km si nu mai mult, acum nu stiu ce sa zic, pentru ca masinile pe care le vad in service intr'una sunt cerebrele 1.9 TDI care "nu se strica" si 2.0 vw/seat. In acei bani bani poti de asemenea sa gasesti o mazda 3/6, cu dotari calumea si an bun si km, dar depinde de gusturile tale, ce iti place de l o masina, confort si spatiu (audi a6, mercedes e class), sportivitate (opel/mazda hatchback). Personal recomand anul cat mai nou si km cat mai putini, la bani aia macar o masina 2008-2009, pentru ca mai ales in Romania, trecerea timpului isi pune amprenta pe o masina.

| nyck2398 a răspuns:

Passat. In niciun caz Insigna!

| Opincaru_Alexandru_1988 explică (pentru nyck2398):

De ce nu? Ce are Insignia? Ai putea veni cu argumente solide pentru afirmatia ta?

| TutankamonOficialu a răspuns:

Passat B6 clar, consum mic, pret mic la intretinere, putere suficienta, comfort. Insa ti-as recomanda un B7, cred ca o sa gasesti pana in 9000 de euro ceva ok.