| R0byA a întrebat:

De curand mi-am achizitionat un Audi A4 B6 din anul 2003. Problema este la geamurile electrice din spate.
Mai exact, ele nu se deschid de la butoanele din spate, doar de la cele a le soferului.
Ma puteti ajuta sa rezolv? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Cel mai probabil butoanele din spate sunt "Dezactivate"
Pe manerul soferului, exceptand cele 4 butoane pentru geamuri mai ai inca 2 butoane jos.
Acelea sunt folosite pentru a bloca geamurile pe spate.
"Joaca-te" cu ele si vezi care buton le activeaza. (Adic apesi pe unul din butoane, si apoi incerci sa dai geamul in jos de pe portiera din spate.

Daca problema persista, fie e o problema pe comutatoarele(butoanele) geamurilor din spate, putin probabil, fie e o problema pe modulul de confort.

1 răspuns:
| D3I3 a răspuns:

Sunt defecte butoanele, mergi la un specialist, nu ar trebui să te coste scump.