| Valentin001200 a întrebat:

Salutare,
Vin si eu cu o problema:
Masina in cauza un BMW Seria 1 E87 2007.

Am schimbat uleiul si filtrele insa mecanicul nu a resetat si intervalul pana la urmatorul schimb.
Problema este urmatoarea:
Am facut pasii conform video-urilor de pe internet, acestia sunt:

-Inserare cheie
- Apas buton Start
-Apas butonul de langa ceasurile de bord pana apare intervalul la ulei
-Apas butonul BC 2 secunde si apare resetare
-Apas butonul din nou butonul BC timp de 2 sec si se incarca cerculetul de resetare. insa restarea nu are loc si intervalul ramane acelasi, respectiv 190km pana la schimb.

Orice sfat e binevenit.
Multumesc Anticipat!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Duo la el sa iti faca prin laptop.

| Panamax a răspuns:

Schimba mecanicul.
Eu a trebuit sa-mi cumpar tester din cauza unui retardat.
Mi-a schimbat ceva la motor si nu mai reusea sa-l porneasca. Dadea vina ba pe una ba pe alta.
Mi-am luat o chinezarie de 150 de lei am sters 27 de erori cate facuse ca lucra cu bateria conectata si a pornit la prima cheie.
Reset service dureaza 10 secunde sa-l faci.

| mariamiriam78 a răspuns:

Doar conectata la tester se rezolva. E cel mai bine. Data viitoare alege un mecanic care face neaparat și asta după. Dacă nu vrei sa îți tot apăra avertismentul. Și eu sunt posesor de BMW, e92