| Pr3ddz a întrebat:

Salutare, vreau sa dau de permis când fac 17 ani, peste 7 luni cam așa aș vrea.
Ce mașina pot conduce în afara de mașină din aia mica, alt tip de mașină?

P.s nu contează prețul așa mult.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice se incadreaza la categoria B1 adica sa aiba sub 400kg si un motor pana in 15kw.

Dar pare o pierdere de timp, ori dai acum cat mai repede si macar beneficiezi 1 an de categ B1, ori astepti pana la 18 ani si te apuci de B.

| Pr3ddz explică (pentru suntserios):

și ce mașini sunt de categoria de 16 ani?

| suntserios a răspuns (pentru Pr3ddz):

Ti am zis, orice gasesti care respecta conditiile alea... Aixam sau Microcar ar fi unele