| DaniTDCI a întrebat:

Scuterul porneste si fara cheie in contact, ce ar trebui sa verific prima si prima data?, ultima oara cand l-am pornit nu avea curentul conectat la scuter adica firele de pe cadru, oare de la aia sa fie?. nici eu nu mai stiu,

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Circuitul de pornire a șuntat întrerupătorul electric dat de cheia de contact (intervenție de amator)

| DaniTDCI explică (pentru sierra1):

Interventie de amator, interventie de neamator, eu asa l-am cumparat dar o sa ii verific contactul, mersi de raspuns

| sierra1 a răspuns (pentru DaniTDCI):

Să fii iubit!