| Lipsa47 a întrebat:

Salut am si eu o problema cu un scuter yamaha aerox, nu am cheie la el dar merge pornit sa fara cheie iar pe urma functioneaza tot luminii, semnalizari tot dar problema e ca nu stiu cum sa-l mai opresc: i-am luat curentul de la bateri ma gande-am ca sa va opri dar nimic... dati-mi cateva solutii rapide big grin?sad... vreau sa circul cu el asa pana imi iau un contact nou big grin

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Astupi toba, si cum l-ai pornit, ai scos mufa de la contact si ai dat la pedala?

| Lipsa47 explică (pentru ombladon):

Pur si simplu nu are cheie, si ii dau la peda si porneste din prima dar nu stiu cum sal opresc big grin (si ce am observat ca se tureaza un pic mai tare fara contact pus )

| ombladon a răspuns (pentru Lipsa47):

Era vreo 40 Lei un contact nou...

| ombladon a răspuns (pentru Lipsa47):

Mai poti sa il opresti scotand fisa de la bujie...

| Lipsa47 explică (pentru ombladon):

Bun ma gande-am la asta... big grin mz

6 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Ii pui robinet pe furtunul de alimentarewinking il pornesti fara cheie, iar cand vrei sa il opresti, inchizi robinetul si va ramane fara benzinawinking

| ombladon a răspuns (pentru akka4):

Nu este prea bine sa stea fara benzina in carburator si oricum nu se opreste imediat.