| Dateş_Ionut_1996 a întrebat:

Se merita să-mi iau mașină cu volan pe dreapta?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai de carat chestii pe camp, sau te referi la vreun monstru de offroad, care pe asfalt nu depaseste 80km/h, da.
Autoturism cu volan pe dreapta, in Romania, iti iei daca esti foarte retardat, pe langa cocalar sarac si disperat.
Inmatricularea autoturismelor cu volan pe dreapta este imposibila in Romania, in prezent. Doar cele deja inmatriculate mai pot circula, altfel trebuie sa ii faci conversie (sa muti volanul intr-un service autorizat pentru asa ceva).

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da. Numai ca e mai buna de mers in oras unde poti depasi usor. Intre localitati stai dupa carute si camioane pana prinzi 2 benzi sa depasesti. In caz de accident scapi cu rani mai mici fata de unu cu volan pe stanga pentru ca stai in dreapta

| Baddboy a răspuns:

Nu

| Ineys a răspuns:

Din cate am auzit se legalizeaza masinile cu volan pe dreapta, deci cred ca merita. Cica mai trebuie sa faci cateva ore in plus pentru treaba asta.

| suntserios a răspuns (pentru Ineys):

Da ce sunt ilegale acum ca să le legalize?

| Ineys a răspuns (pentru suntserios):

Dupa cate stiam eu sunt considerate periculoase, deoarece noi nu circulam cu astfel de masini si nu avem strazile/autostrazile in standarde care sa corespunda cu ele...

| suntserios a răspuns (pentru Ineys):

Asta nu le face ilegale

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ineys):

După brexit cel mai probabil nu se vor mai putea înmatricula
acum nu se mai pot înmatricula cele venite din afara UE
prin 'legalizare' n-am habar ce ai spus, dar se fac pași spre interzicerea lor

| Panamax a răspuns:

Daca locuiesti in Anglia merge.

| Gheorghe_Nicolae_1974 a răspuns:

Daca tie iti place nu vad problema. Exista camere pentru depasiri sau tovarasi care sa stea in stanga si sa iti spuna cand sa ii dai.