| euombun a întrebat:

Skoda octavia 1.6 combi sau vw golf 1.6 break? In ce an au aparut primele motoare euro 4? Eventual coduri motoare...

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde de producator, primul a aparut la Maybach in `95 dar exista si masini mult mai vechi care au fost facute ulterior euro 4 cu catalizatoare moderne. Eu as prefera Volkswagen ca sa iti raspund la prima intrebare, piese din dezmembrari mult mai multe, piesele noi mult mai ieftine, este masina perfecta dupa parerea mea Vw ca si raport calitate/pret. pe Skoda nu as merge fiindca au piese scumpe si nu sunt la fel de fiabile ca Volkswagen cu toate ca sunt facute tot de ei!

| a1doru a răspuns:

Golful break.e fiabil si intretinerea ieftina.

| lampard1995 a răspuns:

In 1995