| Lexi888 a întrebat:

Slug.Ma gândesc să-mi iau o masina. Vreau sa aibă peste 400 de cai putere si sa fie sport.Preferabil sa aibă si bancheta in spate si sa fie BMW sau Audi.

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Audi S5 350 Cp si dotari are multe.

18 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

De cat buget dispui pentru o asa masina? Si grea alegerea dintre Audi si bmw. Eu as alege Audi.

| Lexi888 explică (pentru Sofer):

Am un prieten bogat si ma ajuta cu bani.eu am singur 50 de mii de euro.

| Lexi888 explică (pentru Sofer):

Sti vreo masina? cu dotările astea. Dintre audi si BMW?

| Sofer a răspuns (pentru Lexi888):

Audi S5 350 Cp si dotari are multe.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Si eu vreau sa ajung pe Alfa Centauri.

| Delmoniko a răspuns:

Esti coca? 400 de cai de mare? Ia-ti o bicla ca poluezi!

| Lexi888 explică (pentru Delmoniko):

Ce ma ecologistule? Vreau să-mi iau masina.Imi trebuie.

| Geo17 a răspuns:

Bmw M3, M5, M6, seria 6.
Audi RS6, RS4, RS5

| e36 a răspuns:

Yuuy. O intrebare pe placul meu.
Daca iti plac masinile mai vechi, iti poti lua o pisicuta, un rechin, un ursuletz cu motor de 4.4 (daca nu te intereseaza consumul) sau 2.5 si-i poti pune turbo si-l faci de 800 de cai. Este interior de M de piele care cel original costa cam 1000 euro, pe cand cel fake e undeva la 200-300 euro. Sunt si scaune foarte usoare, pentru drift care-s cam 500 euro. Daca vrei o masina de drum lung si nu te intereseaza banii, iti poti face un ursulet (daca vrei sa faci drag uneori cu el), sau pisicuta daca vrei stabilitate. Ursuletele sunt in general pentru drift, pe cand pisicutele sunt mai stabile. amandoua sunt bune la drag, dar ursuletul e putin mai bun.
Am gasit odata pe mobile.de un ursulet de 800 sau 700 cai cu aproape 12 mii de euro. Avea cadru de protectie. nu avea aer conditionat, nu avea multe comenzi de fabrica. Avea doar motorul, cutia, caroseria, scaune si volan laughing. Daca vrei una eleganta, iti poti lua un ursulet cu acelasi pret ca pisicuta. Mie imi place mai mult la forma ursuletul. Eu am o pisicuta 2.5 vanos (simplu, fara turbo) cu interior M, jante OZ Breyton de 1000 de euro (sunt doar 2 in Romania).
In fine. Sa iti faci o pisicuta sau un ursulet cu aer conditionat, interior calumea, iti poti pune si pe bord un gps sau ceva (un specialist iti poate taia din bord si iti pune gps ca la un a6 sau bmw-uri mai noi ). Costul total la un ursulet/pisicuta 2.5 turbo (cam de 700 cai) ar fi cam 20 000 euro. Costul cu aceleasi comenzi dar cu motor de 4.4 (fara turbo, dar cam 350-400 cp ) ar fi cam 15 mii de euro. Iti poti lua totusi si motor de m3 (de vreo 300 cp ) cu vreo 15000 dar si motor de m5 cu vreo 500 de cai cu vreo 20000. Preturile sunt aproximative. Cand vin de la scoala iti mai dau multe exemple de masini si-ti dau si poze cu masina fratelui meu (o pisicuta ). Iti pot spune si costurile motorului, vopselei, si ce mai doresti. O zi buna big grin

| e36 a răspuns:

Pisicuta - Bmw e 36
Pisicutele pot fi coupe (2 portiere), sedan (4 portiere) si cabrio (2 portiere si decapotabil). Cum ziceam. Fratele meu are coupe
https://www.google.ro/......ps?/search
Jante oz breyton. Interior piele M. Daca nu vrei sa platesti impozite la motor, poti da 50 lei la identificare serie si iti trece la motor serie neidentificata, ca fiind motor de 1.8 pe cand e 2.5. Si uite asa platesti mai putin.
Ursulete - bmw e 30https://www.google.ro/......ps?/search
Trebuie sa plec. cand vin iti dau detalii si despre rechin si alte masini :D. Salut!

| Lexi888 explică (pentru e36):

Ms.Dar nu imi plac mașinile vechi. Vreau ceva care sa arate bine.Nu am luat masina pana acum.

| e36 a răspuns (pentru Lexi888):

Te-ai gandit la vreo masina?

| Lexi888 explică (pentru e36):

Uita-te la mesaje

| e36 a răspuns:

La pisicute ti-am dat un site dar nu apare ce trebuie. daca te uiti, cel albastru este al fratelui meu. Ursulete. este un urs la mine in oras foarte fain! Iti poti rolui aripile (aripile se largesc pentru a pune jante mai late). Uite poze cu ursul unui prieten si cu pisicuta fratelui meu.
http://3.bp.blogspot.com/......CF8884.JPG

http://4.bp.blogspot.com/......CF9027.JPG

http://2.bp.blogspot.com/......CF8064.JPG

http://3.bp.blogspot.com/......CF8063.JPG

http://2.bp.blogspot.com/......CF8090.JPG
Asa.
rechin = bmw e21
Putini prefera rechin in locul ursuletului sau pisicutei. Daca ai bani poti sa pui orice motor pe aceasta masina, la fel ca pe ursulet si pisicuta!
Asaa. acum sa incepem cu masinile mai noi.
BMW m3.
Poate fi asa :
https://www.google.ro/......ps?/search (cel mai nou model )

https://www.google.ro/......ps?/search (antepenultimul model)

https://www.google.ro/......ps?/search (putin mai vechi)

https://www.google.ro/......ps?/search (e 36, despre care ti-am mai povestit)

https://www.google.ro/......ps?/search (despre care ti-am mai povestit)

Acum cateva chestii generale despre BMW. m3 - seria 3
m5 - seria 5
m6 - seria 6
Este si seria 7 si 8 dar nu exista m pentru aceste modele.
Daca vrei eleganta ia-ti un seria 7.
Daca vrei viteza ia-ti un m5.
Daca vrei fiabilitate ia-ti un m3.
Seria 6 e undeva intre fiabilitate, eleganta si viteza.
Despre seria 8 nu stiu prea multe.

Mai sunt Z, despre care stiu putine.
z4 - https://www.google.ro/......ps?/search

z 3 - https://www.google.ro/......ps?/search

Sunt destul de usoare si fiabile.

Daca vrei informatii despre o anumita masina despre care ti-am povestit mai putin, sa nu eziti sa-mi spui.

| e36 a răspuns:

Referitor la BMW. Daca as avea un buget de 50 000 euro mi-as lua. un seria 7 model mai vechi si-i pun 4.4 turbo big grin. Aproximativ 600 cai.
Acum jeepuri BMW.
x5 (pot fi anumite motoare, cel mai mare fiind 4.4 de aproape 300 cp ) si x5 m (care cred ca are cam 500 de cai)
pot fi si x6 (tot 4.4 si alte motoare) si x6 m (care are oleaca mai multi cai ca x5m ).
Au aparut tot felul de modele-petarda (gen x1 si nu mai stiu ce) despre care nu stiu mai nimic!

| e36 a răspuns:

Despre audi nu stiu asa multe ca despre bmw.
Stiu despre rs4, rs 5, rs 6, s 4, s 5, s 6. Sunt si a 4, a 6 S - line (sport. suspensie sport, scaune sport, motor mai puternic cam de 250 - 300 cp ).

La fel. daca vrei mai multe informatii despre o anumita masina imi spui.

| e36 a răspuns:

Mai sunt si mercedesurile, despre care stiu ceva. Nu ai spus nimic de mercedes. dar o sa-ti spun eu :D
Mai pe scurt, mercedesurile nu sunt M, dar sunt AMG (cu muuuuult mai multi cai putere decat variantele normale ). Iti dau cateva masini care mi le-as dori.
Mercedes sls amg. Aproximativ 600 cp. Cauta tu pe google imagini deoarece unele nu le pot posta aici.
Mai este mercedes cls amg. Cu o forma ciudata la spate, dar destul de atragatoare. https://www.google.ro/......ps?/search
Asta e tunata. dar poti lua si varianta normala. Sunt mercedesuri AMG cu motor de 6.3 l. Foarte mari, consum mare.

Daca mai vrei mercedes-uri, imi spui.

Mai este si DODGE.
Dodge Charger. Masini puternice. 300-500 cp. Sunt modele si mai vechi, numite ''Detroit Muscle '', care iti tremura tot corpul daca accelerezi. Desigur, si acul la benzina se misca destul de tare. Sunt motoare de 6.0, 5.6 ceva de genu.

Dodge viper. 500-800 cai. Foarte taaari! Desigur, este un model vechi si unul nou, care se aseamana destul de mult.

Dodge challenger. Model nou si vechi. Cum am mai spus, ''Detroit muscle'' sau ''american muscle''.

Dodge RAM. Jeep, te poti urca pe blocuri cu el;)). sunt si de 500 de cai cu motoare mari.

Mai sunt si FORD-uri, gen ford mustang, ford f150, f 250, f350
(f-ul fiind masini mari ). La mustang sunt diferite modele. gen shelby, boss, etc.

| e36 a răspuns:

Mai sunt nissan-urile, despre care nu ai precizat. Stiu destul de multe dar iti spun doar strictul necesar. 350 z, 360 z si 370 z, iar Nissan GTR de 500 de cai STOCK (adica din fabrica )! Multi ''ponei''.

Mai este o masina pentru drag.
Toyota Supra! Ti-l poti face si de 2000 de cai! Masina este rezistenta.

| e36 a răspuns:

Daca vrei informatii despre o masina precizata sau neprecizata, nu ezita sa ma intrebi! Stiu aproape orice misca despre masini! Apropo. iti poti face cont pe 4 tunning, acel site fiind specializat cu astfel de chestii.
Eu, peste cateva saptamani imi fac buletinul. Daca vrei sa achizitionezi o masina si vrei sa o modifici sau sa mai ceri sfaturi, poti cere de la fratele meu care e King Of Car's. Stie toot! Inclusiv preturi, masini, motoare, cai.
Eu daca as avea multi bani, si as putea alege din toate masinile posibile, mi-as alege Nissan GTR sau Nissan Skyline (skyline fiind putin mai vechi decat gtr ) si l-as face de 900 de cai big grin. Pot sa fac ce doresc la skyline cu aproape 50 000 euro, dar la GTR imi trebuiesc cam 80 000 euro. Cu un buget de 10 000 mi-as lua un ursulet, ii pun 2.5 si turbo, interior M.

Din tot ce ti-am spus, si din ce am inteles ca vrei tu ti-as recomanda:
Daca vrei jeep ia-ti un x6 m
Daca vrei viteza ia-ti un m5 sau m6, iar daca vrei audi ia-ti rs 6.
Scuze daca am mai facut greseli de ortografie. la cateva raspunsuri ma grabeam sa ajung la scoala, iar la celelalte trebuia sa ma apuc de teme.

Salut big grin!