| splitt a întrebat:

Stie cineva daca e mult 240000 km la un opel vectra din 2000?

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Mult nu ar fi dar depinde cum a fost intretinuta, si depinde cat de mult ai de gand sa timasina pana o schimbi, o duci si in 500.000 de km daca ai grija de ea ca la carte, si daca nu iti bati joc, dar la km. astia incepi sa bagi bani in ea, nu multi dar mai pica una, alta. Cu turbina sa fi foarte atent, in rest sunt ieftine piesele!

| Arh123 a răspuns:

Pai depinde la ce pret e si km merge sa nu bata pe la motor oricum sunt cam multi km 240000 trebuie sa ii schimbi bucsaraia toata (capete de bara pivoti etc) oricum daca e vreo mai mult de 1500-1800 eur nas da pe ea la 240000km cu 2000 eur poti sa iti iei BMW 318 Diesel TDS ceva cu 150000km si ies mai bine consumu e acelasi 5-6%

| Arh123 a răspuns (pentru Arh123):

Si chit ca is mai scumpe piesele dar bmw-urile isi masini tari (eu am opel astra l-am luat cu 1200eur avea 220000km si o trebuit sa ii schimb bucsaraie arcuri dar da e din 94 ) app am gresit la consum vectra e masina de capacitate mare diesel e la 2000cm3 cosum vreo 7-8 % si Benzina 1.6 la care consumu depinde de turatie de viteza la 120-130 manaca 10 -11% in rest opelurile in bune daca e sa o iei din Romania posibil ca o trecut prin viata daca e de afara e mult mai bine