Întrebare recomandată | Paix a întrebat:

Sunt mare pasionat de Enduro Motocross... dar am o mica dilema cu un tip de motor, eu pana acum foloseam motoare numa in 4 timpi, dar in privinta lu yamaha Yz 125 de 125 cc in 2 timpi am auzit ca are consum destul de mare ca are turatie mare, sprint sa zic asa, dar cam cat consuma aproximativ?

Răspuns Câştigător
| FreezeVasi a răspuns:

125-ul nu are un consum exagerat, daca este folosit strict pentru circuit se poate estima un consum de 8-10 % dar daca e folosit mai usor, plimbari, mai o panta in padure, o talpa pe asfalt big grin as zice undeva la 6 maxim 8%

1 răspuns:
| dru1darius a răspuns:

Depinde pe unde te duci, un 10 la suta te poti astepta, dar 2 timpi ii foarte bun cross