| TbW a întrebat:

Știe cineva codul casetofon Alfa Romeo 147?

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Casetofonul are o serie, in functie de care se poate gasi codul.
Ceva de genul:
BP937817578342
Codul de deblocare e individual. Nu se aplica tuturor dispozitivelor ale aceleiasi marci.

| TbW explică (pentru dannyel86):

Și daca știu seria, cum il aflu

| dannyel86 a răspuns (pentru TbW):

Exista o baza de date (software) care iti genereaza acest cod in functie de seria casetofonului. Unii fac bani din chestia asta, la fel ca in cazul decodarii telefoanelor mobile, dar cei care au acces la aceaste baze de date iti pot furniza informatia si fara costuri.
De exemplu, pe TPU am dat coduri functionale pentru casetofon pe masina Ford, pentru cei care, la fel ca tine, nu gaseau o rezolvare.
Solutia nu e garantata, dar poate fi salvatoare in cele mai multe cazuri.

| GouDidodino a răspuns:

Fiecare casetofon are un cod propriu care nu este universal