| costynel2000 a întrebat:

Un politist are voie sa opreasca un taximetrist daca taximetristul are un client in masina? M-am contrazis cu un prieten pe tema asta. Dau FUNDA

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu ar avea voie? Ca zici tu?

| Violleta2022 a răspuns:

Da, are voie!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic că are voie. Cu client sau fara tot participant la trafic e

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca politia face filtre pentru a prinde un raufacator un criminal un evadat, va oprii toate masinile din trafic si le va controla indiferent ca sunt taxiuri.

| relian a răspuns:

Politistul poate opri pe oricine, masini, pietoni si un autobuz plin cu oameni, de taxi nici nu mai zic.

| Brizbriz a răspuns:

Te-ai contrazis cu un prieten, poti sa ne dai un argument OARECARE pentru care nu ar avea voie?!?
ca eu personal nu ma pot gandi la nici unul, politia poate opri orice masina au ei chef, atat timp cat e pe domeniu public, nu vad, de ce, un client intr-un taxi ar face exceptie

| RxTx a răspuns:

Da cum sa nu daca clientul este terorist

| chuckmanson a răspuns:

Cui ii pasa?
ACAB

| Ka0ru a răspuns:

Dupa logica ta, de ce nu ar avea voie sa-l opreasca?

| ZappyTv69 a răspuns:

Normal că are voie

| RefinedStrings a răspuns:

In conditia in care taxi-ul are numere de CORP DIPLOMATIC (CD), nici un politist nu are voie sa il opreasca. In rest, are tot dreptul.

Nu suntem in GTA, si pasagerul creeaza o situatie de invincibilitate daca baga cod.

| Silviullet a răspuns:

Da, are voie 100%

| duracell3454 a răspuns:

Daca taximetristul taie linia continua si trece pe rosu desigur ca poate sa l opreasca oricand.