| cristina1983 a întrebat:

Va rog ajutati-ma, am nevoie de un sfat. Imi doresc motocicleta si parintii mei nu-mi dau voie sa-mi cumpar lor nu le pasa de dorintele mele si nu stiu ce sa fac sunt putin disperata?

10 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Eu vad motocicletele ca fiind periculoase, da, te distrezi, sunt superbe, imi plac foarte mult dar sunt periculoase si stii asta!
Parintii tai tin la siguranta ta, sunt foarte grijulii, nu le pasa de dorintele tale in general? Gen vrei sa-ti cumperi un telefon din banii tai si nu te lasa? Atunci da, cred ca au o problema, dar daca nu te lasa sa-ti cumperi o motocicleta, tin la siguranta ta!

| NLS a răspuns:

Am vazut destule femei care conduceau extrem de bine. Insa motoarele tot moarte sigura sunt.

| Sn4k3 a răspuns:

Daca nu esti majora/nu ai bani sa-ti cumperi singura, n-ai ce face. Poate nu au bani sa-ti cumpere.

| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

De ce sa fi disperata ca parintii nu iti cump[ara motor, sincer mi se pare putin exagerat. Oamenii se confrunta cu probleme mai mari decat cu refuzul parintilor cu privire la cumpararea unei motociclete... Poate pur si simplu nu vor sa ti se adune creierul cu lopata si sa ti-l puna intr-un borcan in sicriu. poate nu isi permit. poate mai bine ai prefera o masina, mi se pare mult mai buna. Ca sfat in viata, daca viata nu e fabuloasa si interesanta, nu iti fa drame din nimic. Gandeste-te ca altii o duc mult mai rau decat tine.

| Andreei555555 a răspuns:

Nu inteleg de ce o fata și-ar dori o motocicleta. laughing))
Serios, fetele sunt dezastre in trafic si cand conduc o masină, gandeste-te cum ar fi o fata+pe motocicleta. laughing) CANCER.

| Nnymphette1995 a răspuns (pentru Andreei555555):

Si nu m-as mira ca tu, facand acest comentariu sa nu ai carnet laughing))

| JackR a răspuns (pentru Andreei555555):

Cam misogin comentariul asta!

Am vazut femei la volan, care dadeau clasa la 95% dintre barbati. Am vazut si femei (de fapt una, dar buna!) care au condus de la Bucuresti la Constanta cu frana de mana trasa, de mirosea a ferodou ars, la 2 kilometri in spatele ei. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa generalizam!

| goblinuldansatordincalcaie a răspuns (pentru Andreei555555):

Spui tu? Si barbatii pot fi dezastre. Nu conteaza ca esti femeie sau barbat sau extraterestru sau ce dracu oi mai fi, conteaza cum esti ca persoana, daca ii dai in gura sau nu. Nu inteleg ce tot e cu ideile astea generaliste despre femei... Voi baietii de 15 ani sunteti mai tari, mai smecheri sau care e faza?

| cristina1983 explică:

Nu am mentionat ca eu am bani.Pentru motocicleta dar nu am acordul lor. Puteti sama ajutati Da sau Nu?

| cristina1983 explică:

Sunt majora am bani pentru moto Dar zic n-am acordul....Parintiilor.
Macar un ajutor ca nu vad nici un ajutor.