| PsyhoChild a întrebat:

Va rog, recomandați-mi o mașină care consumă cât mai puțin carburant posibil. Am luat recent permisul pentru prima dată din cauza ca stau la țară și am fost condiționat sa fac naveta zilnic 40 de km pentru a ajunge la liceu și a ma întoarce înapoi la țară. De asta vreau o mașină accesibilă, care are consumul mic pentru ca voi merge foarte mult cu ea săptămânal. Bugetul meu este de maxim 3500€

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Opel Corsa/Astra H 1.3 cdti
Fiat Punto/Bravo 1.3 jtd
Renaul Clio/Megane 1.5 dci
Dacia Logan 1.5 dci sau 1.2 benzina
VW Polo 1.4 TDI
Ford Focus/Fiesta 1.6 TDCI

Personal as cauta Corsa sau Astra, sunt sigure, fiabile, si cu piese foarte ieftine.

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ceva de la Dacia/ Renault cu motorul 1. 5dci

| sierra1 a răspuns:

La școală du-te cu autobuzul că te decontează țara

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O masina de spalat, restul consumă carburant, plus taxele si impozitele te ruineaza la masină, fara sa mai vorbim de itp, asigurări etc.

| gabicoo a răspuns:

Cal și căruță!

| Lukasssz a răspuns:

Golf 4 laughing

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandruInu a răspuns:

Salut,am la firma un Logan MCV 2007 1.5 dci pe care îl folosesc la munci grele si cu toate astea am un consum de 5.5-5.8; iar la un drum normal am 4%

| sierra1 a răspuns (pentru AlexandruInu):

"Logan MCV 2007 1.5 dci..la un drum normal am 4%"

SF - probabil așa-ți zice computerul" de bord dar realitatea e ALTA!

| AlexandruInu a răspuns (pentru sierra1):

Realitatea este asta, la un mers lejer poate consuma 4, voi cauta totusi pozele vechi.

| sierra1 a răspuns (pentru AlexandruInu):

Repet: probabil așa scrie 4& (foaie verde...)

Realitatea o obții intre 2 plinuri făcute cu responsabilitate. Dar tu fiind șofer, știai (ar fi trebuit să știi) asta

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Salut,iti recomand un Passat din 2003-2004 motorizare 2L Disel! sunt masini usor de intretinut si destul de ok! daca vrei adrenalina.i-ati un Bmw seria 3 din 2002 tot Disel

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru AnOnImuSS1):

Adrenalina ca ce, ca stai cu frica sa nu ramai in drum? laughing Decat sa-i recomanzi droage vechi de 20 de ani mai bine i-ai recomanda o masina mica si usoara cu care chiar are sanse sa scoata un consum sub 5 pe sosea. Exemple sunt destule.

| AlexandruInu a răspuns (pentru AnOnImuSS1):

Bravo,el zice ca vrea o masina cat mai usor de întretinut si un cosum mic si tu îi zici de 2.0

| AnOnImuSS1 a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

laughing i-ati un Smart Bro! poamana nu primesti si pe ala platesti taxe si revizii anuale stai calm! Varamea cu motor de 1.6 consuma mai mult ca mine in oras. si eu am 1.8 benzina laughing despre ce vorbim. si la 2.0 Disel nu ai cine stie ce consum stai calm ..cand ai 3-5L atunci sa te speriiwinking