| MaraPortocala a întrebat:

Va salut, acum o saptamana ma invarteam cu masina si fara sa remarc am intrat intr-o bordura care m-a ricosat in gardul unei scoli, am plecat de la locul accidentului si nu am raportat, masina este avaraita dar nu grav
In schimb bariera lor a fost inlocuita a doua zi de catre ei, credeti ca o sa mai primesc vreo citatie sau amenda habar nu am acasa? Scoala era privata sau ceva de genul. Si mentionez din nou a trecut o saptamana!
Multumesc anticipat de raspunsuri!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Wow, accident fara sa remarci?
Pai tu esti un adevarat pericol pe sosea, daca intri in gardul scolii, evident dupa ce te-ai urcat pe trotuar, putand sa omori copii de la scoala... noroc ca nu erau la acea ora acolo.

Au camere de luat vederi si este o chestie de timp pana ajung la tine, mai ales ca ai facut accident si ai fugit de la locul faptei.
Cei ca tine mai bine raman pietoni pe viata, decat sa omoare suflete nevinovate, asa din invarteala prosteasca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca au camere si vad ce s-a intamplat mai mult ca sigur te va intreba politia de sanatate

| johnnny123 a răspuns:

Te învârteai și tu cu mașina și brusc ai luat o bordură care te-a catapultat printr-o barieră și un gard.

Deci conduceai prudent și cu viteza legală în zona școlii, nu-i așa?