| De_LoxgPsat_1988 a întrebat:

Va salut!
Are cineva idee ce norma de poluare este Chevrolet Kalos, motorizare 1.2 benzina, an fabricatie 2005?
Vreau sa-mi raspundeti doar daca stiti din surse sigure nu de pe Google ca acolo am cautat si eu. Multumesc!

Promit ca dau funda cu tot dragul celui ce ma ajuta!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai sigur decat aplicatia oficiala de la anaf nu exista

http://static.anaf.ro/......_2014.html

| De_LoxgPsat_1988 explică (pentru suntserios):

Si ce sa completez la rubrica "NORMA DE POLUARE"? Asta intreb!
Daca a inmatriculat cineva si stie SIGUR, ca pe google stiu si eu sa caut.

| DataSoft a răspuns (pentru De_LoxgPsat_1988):

Daca vrei sa afli un raspuns ok..intra pe mobile.de si acolo la modelul si marca pe care o doresti scrie ce euro este si cate grame de carbom pe km scoate.
Bine nu la toate arata dar la peste 60% din anunturi la o marca si un model arata aceste doua detali..este in functie de vanzator daca complecteza sau nu cand posteza anuntul

| Florian20405 a răspuns:

Te salut si eu, sigur stiam si sustin ca este Euro 3.
Dar daca nu este inmatriculata masina te poti uita in brief, daca scrie Euro 2 unde D3, in Romania iese Euro3, sau poate sa scrie simplus euro 3. Daca scrie Euro 3 unde D4 iese Euro4.