| Claudiu15g a întrebat:

Va salut. Ce parere aveti despre Volkswagen Passat B6 2.0 TDI 140cp? E o masina buna? Putere, demaraje, consum. FUNDA

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E un rahat cu roti.
Motorul nu-l pot lauda nici macar pustanii obsedati de VW, iar caroseria e o limuzina doar la aspect si dimensiuni. Pe drum da senzatie de Polo cu arcurile obosite.
Electronica varza, confortul ala il gasesti si intr-un Clio... Un rateu.
Doar aspectul e de el.
Putere, demaraje... Nici n-as avea curaj sa incerc, dupa 100km condusi sportivi, ramai fara ulei in motor.
Orienteaza-te spre masini, uita de Volkswagen, daca ai bani. As zice sa nu te uiti la VAG deloc, dar daca totusi ai bani, si iti plac chinezaraiele lor, mai bine cauti o Octavia 2.0 TDI cu injectie common-rail, sau un A4, dar care sa nu fie 2.0 TDI 140cp pomp-duse.
De Passat b6, Golf 5... Fugi cat poti, m-am speriat cand le-am condus.

| razvan131997 a răspuns:

E o mașină reușită dacă te referi la modelul euro 5, însă cel euro 4 e total nereușit. Recomand și alte mașini, gen Mada 6, Honda acord, Toyota Aventis.

| pkjaauhfweuefef a răspuns:

recomand decat euro 5, euro 4 e foarte proasta cu turbo si injectoare, e cu totul unul dintre cele mai proaste motoare euro 4 2. 0tdi

| Vasilache_Stefan_1997 a răspuns:

Http://www.auto-data.net/ro/?f=showCar&car_id=8882
E Volkswagen, deci da, e o masina foarte buna, dar din ce an ai de gand sa o iei?

| Claudiu15g explică (pentru Vasilache_Stefan_1997):

Intre 2006 - 2008

| Vasilache_Stefan_1997 a răspuns (pentru Claudiu15g):

Da e foarte buna alegerea, dar aduti aminte ca e o masina mare si un pic grea si gandeste-te bine pe unde o sa mergi cu ea, cu cine o sa mergi, cati au sa mearga, si de obicei cat bagaj ai pune. Si inca odata iti zic ca masina e foarte buna happy

| Claudiu15g explică (pentru Vasilache_Stefan_1997):

O folosesc doar pentru mine. Liceu - acasa si alte plimbari laughing, in oras o sa merg cel mai mult cu ea

| Vasilache_Stefan_1997 a răspuns (pentru Claudiu15g):

Atuncea nu stiu daca e o alegere foarte buna :/. Daca stai in afara orasului si n-ai autobuz, da e bine, da tot e mare masina si daca o conduci numai tu nu prea are rost si pentru inceput e bine sa-ti iei o masina mai rea. Ca zicem noi ca nu o zgariem nu o botim da sa stii ca intotdeauna se intampla laughing. Si daca stai in oras poti incerca o masina mica de oras. Mna si eu as vrea o masina mai de lux da urmeaza sa fiu la inceput si n-are rost :/

| Vasilache_Stefan_1997 a răspuns:

Scuze da n-am mai intrat de ieri pe PC. Mai, pentru oras si doar pentru tine si daca vrei un sedan, Dacia Logan ar fi o varianta, dar na, e Dacia, cum vrei tu, si nu stiu daca stii renault fluence arata foarte bine si e practica. Si apropo de practica masinii, sa stii ca cea mai practica masina care nu e premium dar are ca frati marcile premium, e skoda. Si cu cea mai mare placere ti-as recomanda o Skoda Octavia (superb e prea mare, si de familie). Deci astea ar fi 3 optiuni bune. P.S: E doar parerea mea. Nu-s expert in masini da sunt pasionat de mic si stiu cateva lucruiri si mai ales acuma ca si eu urmeaza sa dau de carnet si sa-mi iau o masina.
Tu alegi.