| bbr91 a întrebat:

Vasul de la lichidul de parbriz picura si cam in 3 zile se goleste complet. Am fost de 2 ori la service si au schimbat garniturile de la pompa si de la senzorul de nivel si dupa ceva vreme a inceput iar sa picure. Ma gandeam sa incerc o solutie din aceea care se foloseste pentru astuparea scurgerilor la radiator, deoarece pretind ca functioneaza si la plastic. Intrebarea mea este daca ar functiona si mai important daca nu ar infunda si duzele de la stropitoare, deoarece stropesc foarte fin si deci sunt foarte subtiri. Ma gandeam sa fac un experiment intr-o seringa cu ac mai intai sa vad cum se comporta sub presiune, daca nu se infunda. PS: Am o Skoda Fabia daca are importanta...

2 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Egal ce masina ai, daca pui aditiv de radiator se infunda cu siguranta si nu mai stropesc.

| EmyMartin94 a răspuns:

Depinde de ce solutie bagi...big grin nu stiu sigur da cred ca asta ar camn fi o problemabig grin! Incearca cu diferite solutii sa vezi efectuhee hee