| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez un golf 4. ce motor imi recomandati sa aiba? ( de exemplu motorul de 1.4 cat consuma, 1.6 cat consuma?) ma intereseaza raportul de consum cu cel de putere cel mai bun

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| davidtm a răspuns:

Pentru cativa mililitride benzina n-are nimic. tata nu se plange la masina lui care are motorul de 3.0.

| subfocus a răspuns:

Eu am focus nu am golf 4. dar iti zic cum sta treaba la focus. in oras motorul de 1.4 consum cam 9. al meu de 1.6 ia 10
si in afara
la 110 1.6 ia 6 si la vreo 150 ia 7.5 8
la 110 1.4 ia tot 6 dar la 150 ia 9
conteaza mult ce vrei sa faci cu ea. daca vrei numai numai oras mai bine motor mic. daca mai iesi ia-ti 1.6.
eu am 1.6 si nu regret alegerea asta

impozitul pe an il am 60 de lei

| silverfaith a răspuns:

Lucrez de foarte mult timp in domeniu de piese auto, si cele mai fiabile masini si cu cost foarte redus la piese/componente este golful cu motor de 1.9d sunt cele mai fiabile adica tot grupul V.A.G (VW & Audi grup) cu motoarele de 1.9d sunt una si aceeias motorizare. Parere sincer, stima!

| gostrider a răspuns:

De preferabil ar fi motorul 1.6 consuma si putin in jur de 4-5% si puterea este mai mare decat la motorul 1.4 deoarece cu cat este mai mare cantitatea de carburat care este distribuita motorului cu atat este mai mare si putereawinking

| StuparuDenis a răspuns:

1.9d de 90hp consuma maxim 5, 5 in afara si e cel mai fiabil

| mro06 a răspuns:

Am un golf 4. 1.4 benzinahappy Consul mediu in oras de 7-8-9... In afara 6 si ceva... Te sfatuiesc sa iti iei un golf 1.9, 2.0.

| costelons86 a răspuns:

Eu am un golf4 pe gpl motor de 1.6 105hp si cu un plin de55 litri fac minim500km max.600 la drum lung