| Gaby212 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o masina noua pentru concediile cu familia...Am nevoie de ceva mare, sa incapa vreo 8 persoane fara sa-si sparga capetele prin viraje happy

Ma gandeam la un SUV, pentru ca e o masina inalta si poti merge cu ea oriunde.

Aici e o lista cu cerintele pe care ar trebui sa le indeplineasca:

-pret pana in 25 000 de euro
-cel putin 130 cp
-un consum decent, pana in 7l/100 km
-portbagaj spatios, cu o capacitate de cel putin 500 l

La cutia de viteze nu am pretentii, dar preferabil sa fie manuala.Am mai avut una automata si eram tot timpul in service cu ea...

Cred ca nu are rost sa mai spun de aer conditionat, ABS si alte lucruri pe care orice masina din zilele noastre ar trebui sa le aiba.

9 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Renault Trafic.

| Gaby212 explică (pentru RobertMoon):

Sa stii ca mi-ai dat o idee laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi Honda CRV

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Pentru 8 persoane + bagaje iti trebuie o duba de persoane de 7+1 sau 8+1 locuri nu un SUV.

| Gaby212 explică (pentru andreia67):

Cred ca ai dreptate laughing

| Gaby212 explică (pentru andreia67):

Am gasit Peugeot 5008 din 2018 la 30 000 de euro...SUV cu 7 locuri si portbagaj de 700l.Cred ca merita.

| Alfred0703 a răspuns:

Cumpara-ti autobuz. N-ai cum sa bagi 8 persoane intr-un SUV fara sa le "rupi capetele".

| Gaby212 explică (pentru Alfred0703):

Eh,macar sa incapa...

| Gaby212 explică (pentru Alfred0703):

Zau? Peugeot 5008 din 2018 este SUV si are 7 locuri, plus portbagaj de 700l.
Atat doar, ca depaseste bugetul meu cu vreo 5000 de euro.