| rafael1997 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar yamaha tzr motor 49cmc, ce permis imi trebuie ca sa conduc? pana la primavara fac 17 ani.ce imi trebuie?

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

A1 e vreo 500 lei.AM nu stiu, o fi vreo 400, dar daca tot faci scoala iti zic ca e pacat sa nu faci A1, ca sigur iti vei dori ceva de 125 cm3 curand.cu AM daca nu scrie in certificat maxim 45 km/ora e dosar penal, ca si cum n-ai avea permis.AM e pentru mosnegi cu capre.

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Permis A1. poti merge cu ea si cu AM, dar fa scoala pentru A1 ca e mai bine.

| viotedy a răspuns:

De fapt sa nu-ti dau informatii eronate, cu AM poti merge doar daca e limitata la 45 km/ora si scrie in acte asta.

| rafael1997 explică (pentru viotedy):

A1 costa mult...AM stii cv cat e?

| rafael1997 explică (pentru viotedy):

Mersi boss.u ai sau ai avut motor? daca da sa imi lasi un id de mess:*

| viotedy a răspuns (pentru rafael1997):

A1 e vreo 500 lei.AM nu stiu, o fi vreo 400, dar daca tot faci scoala iti zic ca e pacat sa nu faci A1, ca sigur iti vei dori ceva de 125 cm3 curand.cu AM daca nu scrie in certificat maxim 45 km/ora e dosar penal, ca si cum n-ai avea permis.AM e pentru mosnegi cu capre.

| hp8510p a răspuns:

Poti sa mergi cu AM.Costa in jur de 550-600 de lei