| seby10 a întrebat:

Vreau sa ma inscriu la scoala de soferi incepand de saptamana viitoare si nu ma pot decide unde sa dau. Eu sunt din Harlau si variez intre a da la Botosani sau la Pascani. Iasi-ul se exclude, fiindca e prea greu si nu pot pierde timp aiurea. Sunt avantaje si dezavantaje, precum faptul ca Botosani-ul este mai aproape, programarea dureaza 2 saptamani si am mijloc de transport, dar trebuie sa fac mutatie si nu am pe nimeni in acea localitate. sad As putea da la Pascani, dar e prea departe si nu am autobuz pe acea ruta. Ce sfat mi-ati putea da?

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu iti trebuie mutatie, poti sa te inscri la scoala in orice localitate din judet, faci scoala acolo fara mutatie si examenul il dai in capitala de judet, oriunde in judetul Iasi faci scoala, examenul tot in Iasi il dai cu sau fara viza de flotant!

In Botosani nu poti sa faci scoala pentru ca nu este in judetul Iasi, iti trebuie domiciliu acolo, in Pascani poti fara probleme!

| suntserios a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Scoala o faci unde vrei nu te conditioneaza nimeni, doar examenul e conditionat de domiciliu

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu mai da nici un examen, e prea greu, mai gandeste-te si cand te hotarasti ne spui. Nu primesc in gazda in BT si nici nu iau la " ia-ma nene " pe ruta Harlau -Pascani.