| hogasnicolae a întrebat:

Vreau si eu sa stiu exact cat este taxa de prima inmatriculare pentru un fiat punto din 1998 si ce norma de poluare este mai exact?

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Sunt 2 modele si euro 2 si euro 3 fiindca 1998 a fost chiar anul de tranzactie pe Punto de la o norma de poluare la alta si automat difera si taxa. Te poti uita in talonul masinii si o sa vezi ce norma de poluare are si apoi intra aici http://www.autobizz.ro/taxa-inmatriculare.php si calculezi taxa!

| conundrum a răspuns:

Norma de poluare este scrisa in cartea de identitate a masinii.cauti pe google calculator taxa de poluare si introduci datele.o sa iti ceara marca/model/an prima inmatriculare/cap cilindrica/norma de poluare si daca e cazul depreciera.n-am de unde sa stiu cat e taxa pentru ca nu ai zis nici macar daca e benzina sau diesel.ia pas cu pas cum ti-am zis eu si in 10 min ai aflat