| byby_7370 a întrebat:

A comandat cineva lentile de contact de pe nett? sunt bune, de cate ori pot fi purtate? dk da dati-mi si mie o adresa va rog

6 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Eu iti zic pentru binele tau sa nu iti faci comanda la lucruri de genul asta de pe internet. Iti pui in pericol sanatatea. Cel mai bine mai intai te duci la un control oftalmologic, intrebi doctorul daca ai voie sa porti lentile, ce lentile ti s-ar potrivi (dioptrii), si apoi te duci la un magazin de incredere si cumperi.

| Lory_2572 a răspuns:

Nu as risca.Trebuie totusi vazut un specialist intai si sa il lasi pe el sa ti le recomande. Poti face complicatii grave, nu merita.

| sonya a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la magazinele din oras. Te duci la control oftalmologic dupa care comanzi lentilele. Sunt foarte pretentioase, trebuie sa te speli pe maini de fiecare data cand le folosesi. Daca le porti in fiecare zi durata lor de viata este mai mica. Daca le porti mai rar aceasta se prelungeste. Oricum in jur de 6 luni dupa care trebuiesc schimbate.

| ptcgrand a răspuns:

Sper sa-ti fie de folos adresa http://www.lentilecontact.ro/....../index.php

| MariaSimo a răspuns:

Daca vrei lentile de contact pentru vedere, du=te prima data la oftalmolog. Ce gasesti pe net, gasesti si la magazinele de optica numai ca mai scumpe.

| byby_7370 explică:

Am gasit un site in care erau lentile de contact cu 500 de purtari si costau 140 lei cu suport si cu solutie.se poate sa fie vrajeala? adica sa nu poata fi purtate atata timp?