| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani, 1, 71 inaltime si 63 kg. Doresc sa slabesc 5 kg. Este vreun risc sa devin anorexica sau sa ma inbonlavesc daca folosesc cafeform plus? A mai folosit cineva, a dat rezultate?
http://www.cafeform.ro/cafea-slabire-acasa/

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Sincer nu folosi toate tampenile ce le dau la tv, iti pot da stomacul peste cap.
Eu am 1.77 si 62 kg si vreau sa ajung la 50 kg pana in vara, chiar daca sa zicem ca kg normale la inaltimea mea ar trebui sa fie 67 de kg, dar nu se pun uniform asa cum doresc eu. M-am pus pe slabit numai cu apa multa si ceaiuri (de mentionat nu cele de slabit, ci cele normale)... aproape in fiecare zi consum cate 2-3l, legume fierte, peste, pui la abur sau fiert (evit prajirea in ulei, fffff rar mai imi fac o fripturica de pofta numai), vita, legume si multa miscare, fructe. Pentru ca fiecare mai poftim la ceva dulce in acest timp, poate ca o data pe luna imi pregatesc un dulce in casa, desi cu fructele nu mai am nevoie sa bucataresc la dulcegarii.
In mod normal e bine sa slabesti in timp, astfel nu mai pui pe tine, daca doresti sa slabesti pe azi, pe maine, asa cum te-ai chinuit sa le dai rapid, atat de rapid le si pui!

1 răspuns:
| Morticia0000 a răspuns:

Nu te imbolnavesti da nici bine nu iti face. La varsta ta as incerca prin sport.Cu siguranta ar da roade. In general produsele de slabit de genu asta nu sunt bune. Mai degraba mergi la un medic nutritionist sa iti recomande un regim bun. Oricum nu esti grasa! 63 kg la inaltimea ta e perfect.