| bumblebee_1862 a întrebat:

Am 16 ani si la varsta asta am o mare problema:Cum scap de cosuri?
Am cosuri doar pe frunte in rest fata mea este fara imperfectiuni.
Cu ce as putea sa le acopar sau cum le pot trata.Tratamente,fond de ten, pudra?
Mi s-a recomandata sa folosesc pudra dar nu stiu de care...
Va rog dati-mi nume de produse si idei.

Răspuns Câştigător
| Kikyo_2930 a răspuns:

1. Daca vrei sa folosesti pudra, cauta pudra necompacta.
2. Nu trebuie sa-ti faci griji ca la 16 ani altii au cosuri pe toata fata.
3. Uite cateva feluri in care poti scapa de ele:
-Mergi la plafar si intreaba de creme care contin aloe vera, sau galbenele.
-E foarte important sa te speli cat de des posibil pe fata si sa-ti mentii tenul curat.
-Foloseste sapunuri care sa nu fie cremoase (gen Dove), astfel incat sa nu ti se ingrase tenul.
-Intreaba la farmacie Zynerit. Este foarte bun. Rezultate aproape miraculoase.
-Un tratament casnic: Pui ceai de musetel fierbinte intr-un recipient, iti prinzi parul si stai cu fata deasupra ceaiului timp de 20 min. Apoi aplici ulei de masline.

Sper ca ti-am fost de foloswinking. Succes!

4 răspunsuri:
| Blablabla_8623 a răspuns:

Nu incerca sa le acoperi pentru. ca vei face si mai mult rau.
Incearca sa nu-ti mai pui mainile pe fata, foloseste saptamanal un exfoliant, ai grija ca stilul tau de viata s afie sanatos si echilibrat. Daca nu merge asa du-te la dermatolog!

| yoysh a răspuns:

Foloseste sapun sau cremacu sulf-usuca cosurile.
Le gasesti la farmacia naturista.
Si ziua foloseste un fon de ten deoarece acesta protejeaza fata de praf si alte chestii care se depun pe ten, dar nu uita ca seara sa te demachiezi sa te speli si sa aplici un tratament local
Mai este foarte buna pentru cosuri si crema Mibazon-o gasesti, nu rade, la farmacia veterinara. Este f ieftina si foarte eficienta.
Bafta!

| laradio a răspuns:

Citeste aici:http://anka-flame.iblogger.org/? tag=acnee
:*

| pinkLife4me a răspuns:

Inc aloevera si pasta d dinti sau cere la farmacie o crema eu am dat 50 lei p ea si merg da nu mai stiu cum se cheamalaughing