| Maya_5016 a întrebat:

Am auzit ca exista si rosu de metil, ieri m-am vopsit cu albastru de metil, dar vreau nuanta de rosu. Stie cineva daca pot achizitiona de la o farmacie sau ceva de genul rosu de metil? Da, rosu de metil exista, este un reactant chimic, ceea ce ma face sa ma gandesc ca nu se gaseste la liber in farmacii. happy

Răspuns Câştigător
| BlessDrew a răspuns:

Se gaseste la farmacie.Dar se numeste"Carmin".E o nuante de rosu-roz. Poti sa mergi la farmacie si sa intrebi ca exista asa ceva in orice farmacie.winking.