| MeryHojda2001 a întrebat:

Hei! Tocmai ce mi-am luat de la farmacie albastru de metil. Vreau sa imi fac varfurile pentru ca am auzit ca se face usor si e o culoare draguta happy Imi poate spune cineva cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| Pătrunjăl a răspuns:

I-am facut unei prietene vara trecuta si a iesit foarte dragut.
Am luat un vas de plastic si am pus cateva picaturi de albastru de metil in el.
Apoi am introdus varfurile in amestec si le-am tinut acolo cateva minute.
Tine cont de faptul ca s-ar putea sa te patezi pe haine, asa ca ia-ti un tricou sau ceva decare nu o sa iti para rau.
Si culoarea o sa se vada super daca ai parul mai deschis.Eu am parul saten si nu s-a vazut foarte tare.
Funda? happy

4 răspunsuri:
| thewomaninwhite a răspuns:

Foloseste niste manusi de unica folosinta si fie iti inmoi varfurile intr-un vas unde ai pus cam o cana de apa sau doua+ cateva picaturi de albasyru de metil, fie cu o bucata de vata imbibata in albastru de metil "stergi" pe tand suvite subtiri de par.

| thewomaninwhite a răspuns:

*pe rand

| ioanaydz a răspuns:

Pai ceea ce este mai important este sa ai parul deschis la culoare. Daca il ai mai inchis poti lua o pudra decoloranta. Apoi pui intr-un castron ( ex.: de plastic, etc ),( sau in orice alt vas) apoi pui putin albastru in acel recipient si iti inmoi varfurile. Le tii un timp ( aprox. 1 -2 min. ), si dupa iti iei un servetel si presezi putin parul in servetel. Si gata : Esti cool happy happy happy