| alexandra_lapusan a întrebat:

Am auzit ca gelurile de igiena intima parfumate sunt nocive. E adevarat?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Practic toate produsele care au compusi chimici de curatare sunt nocive, nu conteaza...prea mult diferenta data de parfum..., depinde de cantitatea acestora in produs... Pot provoca alergii, mancarimi, infectii, etc. Dar asta depinde de la persoana la persoana, de cat de sensibil este fiecare, dar si de calitatea produsului! In cazul de fata iti recomand Simply Delicate de la Avon. Este un produs de calitate.

7 răspunsuri:
| monicaclaudia a răspuns:

Nu nu sunt nocive daca tu nu esti alergica ca produsul respectiv ( care il contine gelul respectiv) Tinind cont ca e un gel intim ar trebui sa fie super controlat da stii cum e nu se stie niciodata. parerea mea e incearca prima pe piele ca si orice produs daca nu ti da nici un fel de probleme poti ca sa il folosesti
tongues_: eu oricum te sfatuiesc ca sa foloseti produse neutre sunt mult mai sicure si cu anii ai sa vezi ca nu produc nici un o surpriza neplacuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu recomand cu caldura Simply Delicate de la Avon. E produsul meu preferat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sapunurile / gelurile Dove sunt f bune.

| Adina-sorescu a răspuns:

Depinde. Producatorii spun ca sunt testate, dar eu n-as avea asa multa incredere. Mie mi-a spus doctorita chiar sa nu mai folosesc pentru igiena intima niciun fel de produs parfumat, ci doar sapunuri pentru copii sau de la plafar.

| corina_cojocaru a răspuns:

Din pacate, cam da. Doctorita mea mi-a spus sa nu mai folosesc asa ceva.

| dana_ruslea a răspuns:

Eu stiu ca sunt una dintre cauzele pentru infectia cu candida. Deci mai bine folosesti altceva, ca sa fii sigura.