| UlkusalKaan a întrebat:

Am auzit ca vaselina poate vindeca buzele crapate, uscate, etc. A incercat cineva? E adevarat?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa nu pui vaselina auto! Exista un tip de vaselina speciala pentru buze: http://www.aoro.ro/......m-de-buze/

5 răspunsuri:
| annakarenina a răspuns:

Din experienta, uleiul din sambure de caisa este foarte eficient.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca-i scump pentru tie, foloseste untul sau untura, au aceleasi propietati si nu costa deloc, ca le are mama in bucatarie! happy

| cristimihailov a răspuns:

Eu as incerca cu lanolina.
Macar nu e extrasa din petrol.

| nugasescusernameliber a răspuns:

De ce nu folosesti un ulei de masline? o crema de galbenele? sigur ai prin casa o alifie, un ulei natural, miere. Si un ir de buze nu este exorbitant de scump, mai ales ca te tine mult si bine ca nu il ungi pe paine.
Daca vrei sa folosesti vaselina, vezi ca este vorba despre vaselina cosmetica! nu vaselina aceea de ungeau mai demult usile sa nu scartaie.

| irishine a răspuns:

Sa fie vaselina cosmetica, pentru ingrijirea buzelor. Eu in lipsa de un balsam de buze apelez la crema de galbenele sau la tetraciclina.