| illydiamond a întrebat:

Am fost la mare si se pare ca nu m-am protejat corect pentru ca mi se decojeste pielea. Problema este ca peste 5 zile plec iar la mare. Pielea mi se decojeste de 5-6 zile, nu stiu ce sa fac. Acum pastrez aspectul ok aplicand crema hidratanta pe zonele respective, dar cand sunt la mare nu pot aplica nimic in afara de protectie si ceva uleiuri. Se poate sa dobandesc un bronz nou peste pielea decojita?

Răspuns Câştigător
| AiEnmaYuuki a răspuns:

Da te vei bronza.Si important e sa-ti hidratezi pielea care se cojeste.Nu-ti face griji, chiar daca te decojesti nu ti se duce decat putin bronzul.Bea mukte lichide si ai grija sa nu stai prea mult la soare. Distractie placuta

| illydiamond explică (pentru AiEnmaYuuki):

Problema este ca inca se decojeste, adica imi e frica ca nu o sa scap de toata pielea asta si nu o sa ma mai pot bronza uniform deoarece undeva este decojita si undeva nu

| AiEnmaYuuki a răspuns (pentru illydiamond):

Pielea se decojeste tocmai ca sa se uniformizeze bronzul.Am invatat-o pe propria piele.Si eu m-am cojit foarte ciudat, si m-am dus la mare dupa, dar tot un bronz uniform am.Bafta

4 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Zi mersi ca macar mergi a 2-a oara la mare, o sa te bronzezi uniform.

| Papusika2000 a răspuns:

Heyy:*, nu trebuie sa te speri, trebuie doar sa actionezi ..eu am luat un ulei cu protecie maxima cat despre si mai buna protectie exista crema. Gasesti la farmacii 100% peste tot sunt.Da poti face un bronz frumos peste pielea decojita.Succes. Funda?