| vvyoo a întrebat:

Am fruntea lata si maree, am parul ondulat si nu imi sta bine cu parul prins, dar diriginta ma obliga sa-l prind si nu stiu cum sa-l prind ca sa nu se mai vada urat fruntea asta mare. Aveti cateva idei?big grinhappy

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Iti poti prinde astfel(si mai lasi si in fata putin):
http://i803.photobucket.com/albums/yy317/style11/parcret1.jpg

Stilurile de păr cret sau ondulat sunt sexy si dragute si nu contează dacă ai părul scurt, mediu sau lung. Stilurile buclate de păr scurt sunt cele mai bune pentru o femeie încrezătoare că părul scurt, cret vă oferă sex appeal. Părul cret necesită o abordare diferită, stilurile de par cret care arata minunat sunt rezultatul firesc de combinare a celor două ingrediente esenţiale - tăiatul corect al părului buclat si îngrijirea părului cret.

Truc: O bentita colorata, o agrafa metalica sau cu margele, poate sa-ti puna si mai bine in evidenta buclele.

n mare voga se afla bretonul. DA, se poarta din nou, si chiar si la par cret.
Truc: Indreapta-ti doar bretonul lasandu-ti restul parului buclat. (asa nu ti se mai vede fruntea)
O alta coafura usor de realizat este cocul. Insa nu ne referim la cocul acela elegant si foarte bine fixat, ci la un coc neterminat prins intr-un mod aparent neglijent.
Truc: Iti poti lasa si cateva suvite care sa-ti incadreze fata.

Coafura de top a anului 2010 se aplica si cretelor. Tapati parul la radacini in crestetul capului apoi ridica-l cu ajutorul degetelor. Acoperiti-l apoi cu bretonul care trebuie foarte bine intins in parti cu ajutorul unor agrafe. La spate parul poate fi prins intr-o coada de cal sau pur si simplu lasat pe spate.
Truc: Dupa ce ai prins coada cu elastic camufleaza legatura cu o suvita trasa din coada sau cu o banda din satin.
Succes!

16 răspunsuri:
| anyka18 a răspuns:

Poi il prinzi doar la inceputul orei si cand termini ora il lasi desprins sau faci breton

| Alexandra. a răspuns:

Fa-ti breton, si daca ai parul cret intinde-l cu placa. E solutia cea mai buna!winking

| love44katyp a răspuns:

Fa-ti breton si apoi poti ca restul parului sa-l prinzi intr-un coc sau intr-o coada happy

| :X pinky love you :X a răspuns:

Cumparati placa. fa-ti breton si indreaptatilbig grin

| AnaEindragostita a răspuns:

Fa-ti breton

| sίмρℓε☻кι∂a a răspuns:

O dneee...Asa am patit si noi fetele din clasa... Dar am facut scandal si acum chiar si baietii au parul lunglaughingrolling on the floor.

| SEAL a răspuns:

Eu i-as spune-i dirigintei ca e o tara libera si ca la revolutie au murit niste oameni pentru ca noi sa ne putem tine parul cum vrem

| petroindarkness a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema si de aceea mi-am facut breton.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti un breton pe-o parte care sa iti acopere fruntea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tundeti bretonul sau tundeti parul astfel incat sa nu mai fi nevoita sa il prinzi. :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa-ti faci breton. Si daca ai chef poti sa ti-l dai cu placa pentru ca o sa-ti stea mai bine.
Sper ca te-am ajutat.bye!batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm... e o intrebare destul de grea deoarece daca ai parul cret si iti faci breton nu va sta exact cum vrei sa arate, iar daca il vein intinde cu placa iti vei arde parul(asta sigur nu e o solutie). ai putea pur si simplu sati faci carare intr-o parte si sati scurtezi putin parul. Daca faci asa, atunci cand il vei prinde nu va intra tot parul in coada si vor ramana cateva suvite pe ambele parti.Astfel va arata la fel ca si cum tiai fi facut breton intr-o parte doar ca nu va trebui in tins neaparat. Eventual poti sal prinzi cu 23 agrafe chinezesti negre intr-o parte(ca sa-ti vina pe langa ochi si sa nu-ti intre in ochi) si va arata mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm...e o intrebare destul de grea deoarece daca ai parul cret si iti faci breton nu va sta exact cum vrei sa arate,iar daca il vein intinde cu placa iti vei arde parul(asta sigur nu e o solutie). ai putea pur si simplu sati faci carare intro parte si sati scurtezi putin parul. Daca faci asa ,atunci cand il vei prinde nu va intra tot parul in coada si vor ramana cateva suvite pe ambele parti.Astfel va arata la fel ca si cum tiai fi facut breton intro parte doar ca nu va trebui in tins neaparat.Eventual poti sal prinzi cu 23 agrafe chinezesti negre intro parte(ca sati vina pe langa ochi si sa nu-ti intre in ochi) si va arata mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi cea mai buna solutie ca sa scapi de toata treaba asta este sa faci o simpla operatie, de blefanoplastie a sprancenelor sau chiar a fruntii, apoi vei putea purta parul cum vrei in toate directiile fara sa iti fie rusine cu fruntea, mdathinking costa cam mult dar merita, astfel nu ve-i mai avea probleme toata viata big grin

| vvyoo explică:

Aveti mare dreptate, dar am mai avut de multe ori breton si mi-am ars parul cu placa. vreau doar o solutie pentru parunl ondulat, daca as avea buclele mai definite l-as prinde cum mi-a sugerat malvynutza2. nu stiu ce sa folosesc pentru bucle mai definite, dar ceva care sa aiba cu adevarat efect. aveti dreptate si cu tunsul parului mai scurt incat sa imi fie imposibil sa-l prind, dar nu cred ca mi-ar sta bine cu parul scurt. va muuultumesc din suplet cu ciresica deasupra pentur raspunsuri! sper sa mai raspundeti big grin, si va multumesc pentru ca sunteti foarte rapizi sa-mi raspundeti!big grin

| vvyoo explică:

Ma bate gandul sa ma tund cu breton lun pana pa maxilar si cu mot, dar nu stiu daca mi-ar sta bine big grin